Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

„KURIER SZCZECIŃSKI” O JUBILEUSZU „ECHA ŚWIDWINA”

W zamku joannitów w Świdwinie odbyła się impreza z okazji wydania 150. numeru „Echa Świdwina” oraz promocja książki Zbigniewa Grabowskiego Historia Świdwina. 500 zdań i rozwiązań.

Była to znakomita okazja do spotkania ludzi, którzy ze Świdwinem pozostali na dobre i złe. Nie do przecenienia jest w tym zasługa doktora Adama Marszałka, absolwenta liceum w Połczynie-Zdroju, biznesmena, który w 1990 roku powołał do życia w Toruniu jedną z największych oficyn naukowych w Polsce Wydawnictwo Adam Marszałek. Wydaje kilkanaście czasopism. Tylko w 2012 roku wydał ponad 500 książek. Kocha Świdwin – miasto młodzieńczych lat, w którym ma liczne grono przyjaciół. Nie przypadkiem więc w 1997 roku przyczynił się do powstania „Echa Świdwina”, które w nakładzie 3000 egzemplarzy dociera do czytelników w całej Polsce. Na łamach czasopisma ukazują się m.in. wiadomości o najważniejszych wydarzeniach w Świdwinie. Jest miejsce na promocję Wydawnictwa Adam Marszałek oraz na wieści ze świata. Redaktorem naczelnym „Echa Świdwina” od pierwszego numeru jest Elżbieta Wielgosz; od niedawna na nauczycielskiej emeryturze.
Święto „Echa Świdwina” odbyło się z udziałem: burmistrza Jana Owsiaka, starosty Mirosława Majki, dowódcy 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego płk. pilota Ireneusza Starzyńskiego, przedstawiciela Dowództwa 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk. pilota Wojciecha Pikuły. Dojechali goście, którzy podobnie, jak Adam Marszałek, mają w życiorysy wpisaną ziemię świdwińską: prof. Czesław Partacz z Politechniki Koszalińskiej, prof. Waldemar Łazuga z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Maciej Walkowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, poeta Ryszard Ulicki.
Listy gratulacyjne z okazji jubileuszu „Echa Świdwina” przysłali m.in.: wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz, dowódca 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pilot Tadeusz Mikutel, poseł Stanisław Wziątek, poseł Zbigniew Girzyński, komendant Akademii Obrony Narodowej gen. dywizji Bogusław Pacek, gen. Wojciech Jaruzelski, prezes Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz.
Wieczór wzbogacił występ chóru kameralnego „Sonores”. Po koncercie była okazja do koleżeńskich rozmów w sali rycerskiej zamku. Było co wspominać!

Serwis Kuriera Szczecińskiego 24Kurier.pl

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart