Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

LAUREAT KONKURSU IM. PROF. CZESŁAWA MOJSIEWICZA

Książka powstała na podstawie rozprawy doktorskiej wyróżnionej w organizowanym przez Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych konkursie im. prof. Czesława Mojsiewicza na najlepszą rozprawę obronioną w 2021 roku w naukach o polityce i administracji. Stanowi ona intelektualną prowokację, zaproszenie do dyskusji, teoretyczno-metodologiczną propozycję oraz zbiór empirycznych studiów przypadków. Jest próbą wskazania pewnych wad i niedostatków ważnego obszaru współczesnych nauk społecznych w kontekście globalnego kryzysu ekologicznego. Wpisuje się w nurt politologii krytycznej, sięgając do instrumentarium krytycznej teorii stosunków międzynarodowych, koncepcji world-ecology, a także krytycznej analizy dyskursu i ekolingwistyki. Powinna zainteresować zarówno politologa, internacjologa, jak i socjologa nauki czy językoznawcę. 

 

Link do naszego sklepu.

Czytaj dalej

100 PUNKTÓW DLA NPW

100 PUNKTÓW DLA NPW

Miło nam poinformować, że w najnowszym wykazie czasopism opublikowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Nowa Polityka Wschodnia” otrzymała 100 pkt. W imieniu prof. Joanny Marszałek-Kawy, redaktor naczelnej NPW,  bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do ciągłego rozwoju pisma. Przede wszystkim dziękujemy zespołowi redakcyjnemu, naszemu wydawcy, autorom i czytelnikom.

Czytaj dalej

„ATHENAEUM” W CZOŁÓWCE POLSKICH CZASOPISM POLITOLOGICZNYCH

„ATHENAEUM” W CZOŁÓWCE POLSKICH CZASOPISM POLITOLOGICZNYCH

Publikacja najnowszego wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych przyniosła bardzo dobre wiadomości dla periodyków publikowanych przez Wydawnictwo Adam Marszałek. Z radością informujemy, że Ministerstwa Edukacji i Nauki przyznało kwartalnikowi „Athenaeum. Polskie Studia Politologiczne” 140 punktów. Serdecznie gratulujemy redaktorowi naczelnemu prof. Bartłomiejowi Michalakowi i całemu zespołowi redakcyjnemu.

Czytaj dalej

WIZYTA AMBASADORA BABAEVA

WIZYTA AMBASADORA BABAEVA

W ostatnim czasie wizytę w Wydawnictwie złożył JE Bakhrom Babaev, ambasador Republiki Uzbekistanu w Polsce. Z prezesem Marszałek Publishing Group dr. Adamem Marszałkiem omówił on zasady współpracy przy edycji czterech publikacji prezentujących walory turystyczne Uzbekistanu, a w szczególności Buchary, Samarkandy i Chiwy.

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart