POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 5 maja 2017 @ 14:32 Redakcja


Dobiegają końca prace przygotowawcze IV Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. W najbliższym czasie na stronie Kongresu zostanie zamieszczony jego dokładny program. Wszystkich zainteresowanych udziałem w dyskusjach panelowych prosimy o zapoznanie się z nim. Ewentualne uwagi będą przyjmowane przez organizatora 8 maja br. do godziny 15.00. Ostateczną wersję programu opublikujemy na stronie internetowej oraz w wersji drukowanej 9 maja br.

Czwartek, 4 maja 2017 @ 13:59 Redakcja

O założeniach serii wydawniczej poświęconej Drugiej Wielkiej Emigracji rozmawiali dr Zbigniew Girzyński, wiceprezydent Torunia Zbigniew Rasielewski oraz redaktor prowadzący Kuba Łączkowski. W najbliższym czasie ukaże się pierwszy tom z tej serii zatytułowany Depozyt Niepodległości. Rada Narodowa Rzeczpospolitej Polskiej na uchodźstwie (1939–1991). Jego redaktorami będą Zbigniew Girzyński i Paweł Ziętara.

Wtorek, 2 maja 2017 @ 10:11 Redakcja

Z propozycją opublikowania dwóch książek autorstwa wypromowanych przez siebie doktorów przybył do Wydawnictwa wybitny uczony prof. dr hab. Wojciech Polak. Powstałe na bazie prac doktorskich Jakuba Kufela i Przemysława Ruchlewskiego książki poświęcone zostały omówieniu zróżnicowania programowego KOR i ROPCiO oraz działaniom władz państwowych wobec Kościoła katolickiego w Toruniu i parafiach okolicznych w latach 1956–1990. Edycja obu prac zaplanowana została na wrzesień tego roku.

Piątek, 28 kwietnia 2017 @ 13:23 Redakcja

W czasie wizyty w siedzibie Time Marszałek Group Ewa Skonieczka, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu, oraz prof. Anna Bochenek z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy omawiały z redaktor Karoliną Targus możliwość zorganizowania przez TMG wyjazdu studyjnego dla dwojga artystów do Hefei, stolicy prowincji Anhui.

Środa, 26 kwietnia 2017 @ 14:17 Redakcja

W Teatrze Polskim w Warszawie odbył się piękny jubileusz gwiazdy polskiego kina i teatru Grażyny Barszczewskiej. W pierwszej części uroczystości zaprezentowano przygotowany według jej scenariusza spektakl „Niezatańczone tango”, oparty na prozie Wiesława Myśliwskiego. W sztuce wyreżyserowanej przez Leszka Bzdyla aktorce partnerował Grzegorz Łoś. Andrzej Seweryn, dyrektor Teatru Polskiego, zaprezentował zebranym życiorys oraz dokonania Elżbiety Barszczewskiej, a Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury, oraz Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, wyróżnili artystkę odznaczeniami. [więcej]

Piątek, 21 kwietnia 2017 @ 14:59 Redakcja

Jego Magnificencja prof. zw. dr hab. Andrzej Tretyn, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dokonał uroczystego otwarcia Polsko-Chińskiego Centrum Badań nad Turystyką. W uroczystości wzięli udział m.in.: He Juan – dyrektor Wydziału Edukacji Ambasady ChRL, prof. Yan Xuyang – dziekan Tourism College of Beijing Union University, Michał Zaleski – prezydent Torunia, dr Adam Marszałek – prezes Towarzystwa Azji i Pacyfiku oraz Sylwia Tubielewicz-Olejnik – dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego. [więcej]

Czwartek, 13 kwietnia 2017 @ 13:47 Redakcja

Z okazji uroczyście obchodzonego w Korei Płn. Dnia Świecącej Gwiazdy ambasador tego kraju w Polsce Ri Geun wraz z małżonką wydali bankiet. W rozmowie z prezesem Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr. Adamem Marszałkiem Pan Ambasador potwierdził swój udział w IV Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim, który odbędzie się w Toruniu w dniach 17–19 maja 2017 r. Prezes poinformował Ambasadora, że dotychczas swój udział w Kongresie zadeklarowało już 330 osób, w tym dziesięciu ambasadorów państw azjatyckich.

Wtorek, 11 kwietnia 2017 @ 10:44 Redakcja

Na 100. rocznicę powstania harcerstwa w Toruniu dr Lesław J. Welker przygotowuje okolicznościowe Kalendarium. O swej propozycji rozmawiał z dyrektor Wydawnictwa Adam Marszałek  Iwoną Nadolską-Bartosiak oraz redaktorem Kubą Łączkowskim.

Piątek, 7 kwietnia 2017 @ 15:15 Redakcja

W czasie wizyty w Toruniu dwóch wybitnych lekarzy – prof. Waldemar Jędrzejczyk i dr Sławomir Badurek – omówili drugą edycję wysoko ocenianej przez czytelników książki pt. „Zasłużeni lekarze toruńscy we wspomnieniach. Wybrane sylwetki z XIX i XX stulecia”. W rozmowie z prezesem Adamem Marszałkiem ustalono, że redaktorami kolejnego polskiego wydania pracy, poszerzonej o biogramy nowych postaci, będą Lech Bieganowski, Waldemar Jędrzejczyk oraz Sławomir Badurek. Wydawnictwo poczyni również starania o wydanie tej pozycji w języku angielskim.

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 @ 14:13 Redakcja

Nabierają tempa prace nad „Atlasem onkologii praktycznej”. W siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek doktor nauk medycznych Piotr Plecka omawiał z redaktorem technicznym Tomaszem Czapskim pierwszy etap procesu wydawniczego – skład tekstu oraz oprawę graficzną publikacji.

Strona: 1, ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 z 84