POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Wtorek, 6 czerwca 2017 @ 14:21 Redakcja

Zacieśnia się współpraca Wydawnictwa Adam Marszałek z ukraińskimi partnerami. Świadczy o tym udział w Kongresie Azjatyckim delegacji, którą tworzyli: Sergiej Basarab – delegat regionów Ukrainy do Rady Europy, prof. Vasyl Marchuk – prorektor Uniwersytetu w Iwano-Frankiwsku, dr Vasyl Gladiy – wiceprzewodniczący Rady Obwodowej w Iwano-Frankiwsku. Towarzyszył im były dyplomata Mieczysław Łapanowski.

Piątek, 2 czerwca 2017 @ 13:24 Redakcja

IV Międzynarodowy Kongres Azjatycki przeszedł już do historii. Uczestniczyło w nim łącznie ponad 400 osób. Cieszy nas fakt, że do grona patronów dołączył minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Obecnie rozpoczynamy prace redakcyjne nad edycją materiałów zgromadzonych w trakcie Kongresu. Zachęcamy autorów do jak najszybszego przesłania nam ostatecznej wersji artykułów.
W czasie ostatniego posiedzenia Komitetu Organizacyjnego ustalono, że V Międzynarodowy Kongres Azjatycki odbędzie się w Toruniu w dniach 23–25 maja 2018 roku. Najpóźniej we wrześniu zacznie działać strona internetowa V Kongresu, a tym samym możliwe stanie się zgłaszanie udziału w tym wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy!

[więcej]

Czwartek, 1 czerwca 2017 @ 14:45 Redakcja

Na początku maja na świdwińskim zamku odbyła się piękna uroczystość podsumowująca 20-lecie istnienia „Echa Świdwina”. Z tej okazji ukazał się jubileuszowy numer czasopisma zawierający życzenia od wielu zaprzyjaźnionych z Wydawnictwem osób. W zamku przygotowano również wystawę z archiwalnymi numerami gazety.

[więcej]

Poniedziałek, 29 maja 2017 @ 15:24 Redakcja

Dziś organizatorzy IV Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego podsumowali jego przebieg i efekty. W zgodnej opinii uczestników, gości oraz zagranicznych dyplomatów było to bardzo udane przedsięwzięcie. Wielu z nich wyrażało pochlebne opinie, pisząc listy, w których oprócz podziękowań deklarowało chęć udziału w V Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim, który został zaplanowany w dniach 16–18 maja 2018 roku. Wszystkim uczestnikom Kongresu, jego patronom, a także gościom i dyplomatom kierownik naukowa Kongresu prof. Joanna Marszałek-Kawa składa serdeczne podziękowania.

 

 

 

[więcej]

Piątek, 26 maja 2017 @ 13:48 Redakcja

Profesor Rafig Novruzov, prorektor Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego, i profesor Joanna Marszałek-Kawa, prezes Wydawnictwa Adam Marszałek, podpisali umowę o współwydawaniu kwartalnika „Nowa Polityka Wschodnia” oraz list intencyjny dotyczący współpracy naukowej obu instytucji. Po zakończonych rozmowach prezes Adam Marszałek wydał na cześć Pana Prorektora i towarzyszącej mu Ludmily Talibovej, dyrektor Centrum Języka i Kultury Polskiej BSU, uroczystą kolację, w której uczestniczyli profesorowie: Jerzy Kornaś, Zbigniew Karpus, Andrzej Radzimiński, Zdzisław Puślecki, Joanna Marszałek-Kawa oraz panie Halina Marszałek i Mirosława Gajek.
 

Czwartek, 25 maja 2017 @ 08:11 Redakcja

Przy okazji IV Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego redakcja „Nowej Polityki Wschodniej” zaprosiła badaczy do dyskusji nad przyszłością Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Spotkanie zainteresowało gości z Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego – rektora Rafiga Novruzova i Ludmilę Talibovą. W debacie uczestniczyli: profesor Adam Hołub z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, Aleksandra Kozioł z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Marek Borys z Akademii Sztuki Wojennej, Vitaliy Yarmolenko z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Patryk Wawrzyński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Redakcję NPW reprezentowała redaktor naczelna czasopisma profesor Joanna Marszałek-Kawa.

Poniedziałek, 22 maja 2017 @ 12:26 Redakcja

Generalny menadżer Time Marszałek Group dr Adam Marszałek oraz wiceprezes Stowarzyszenia Wydawców Chińskich Li Pengyi podpisali pięcioletnią umowę przewidującą wydanie w Polsce 50 książek wydawnictwa Foreign Language Teaching and Research Publishing. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele chińskiego wydawnictwa: An Yuguang, Shao Lei, Li Yinan, a także profesorowie: Jerzy Sielski, Marceli Burdelski, Akmal Saidov, Grzegorz Piwnicki, prezesi Halina Marszałek i Ireneusz Kwiatkowski, dyrektor Wydawnictwa Adam Marszałek Iwona Nadolska-Bartosiak oraz dyrektor biura TMG Karolina Targus.

Piątek, 19 maja 2017 @ 09:00 Redakcja

Jedną z imprez towarzyszących IV Międzynarodowemu Kongresowi Azjatyckiemu będzie Dzień Kurdyjski. W jego trakcie przewidziane jest wystąpienie Ziyada Raoofa, pełnomocnika Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce, na temat sytuacji w Kurdystanie. Pokazana zostanie także multimedialna wystawa zdjęć (kurdyjskie krajobrazy, życie codzienne, kultura, zabytki). Odbędzie się projekcja filmu na temat turystycznych atrakcji Erbilu (stolicy Regionu Kurdystanu) oraz publiczne odtworzenie dwóch symfonii: „Peshmerga” oraz „Shingal” stworzonych przez wybitnego kurdyjskiego kompozytora Dilshada Saida. Dodatkowo zaprezentowane zostaną najnowsze książki i albumy (zarówno polsko-, jak i anglojęzyczne) poświęcone tematyce kurdyjskiej.

Piątek, 12 maja 2017 @ 15:05 Redakcja

Jedną z imprez towarzyszących IV Międzynarodowemu Kongresowi Azjatyckiemu będzie Dzień Indyjski. W jego trakcie przewidziane są wykłady byłego ambasadora RP w Indiach prof. Marii Krzysztofa Byrskiego („Świątynia Hinduska, czyli Ogień w kamień zaklęty”) i dr Doroty Kamińskiej-Jones z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu („Sekrety urody Indusek”). Ciekawe wystąpienia zaprezentują również dr Agnieszka Staszczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego („Kiedy Hindus mówi »yes« – komunikacja międzykulturowa, praktyczne wskazówki dla podróżników i nie tylko”) oraz Adam Gowor („Zbiór thanek tybetańskich z Muzeum Okręgowego w Toruniu”). Przewidziano również degustację potraw kuchni indyjskiej przygotowaną przez restaurację Royal India Toruń.

Czwartek, 11 maja 2017 @ 13:39 Redakcja

Za tydzień rozpoczyna się IV Międzynarodowy Kongres Azjatycki. Obecnie robimy ostatnie korekty programu. Osobom, które zgłosiły swój udział przypominamy, że ostateczny termin dokonania wpłaty kongresowej upływa 12 maja. Po tym terminie osoby, które jej nie dokonały będą wykreślone z listy uczestników i ostatecznej wersji programu, która zostanie zmodyfikowana i opublikowane na stronie Kongresu oraz w wersji papierowej.

Strona: 1, ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 z 84