POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

„MŁODZI POLACY W EUROPIE” – KONKURS

Kategoria: Wieści | Dodane 04.09.2014 o godzinie 15:06 przez redakcja

Wydawnictwo Adam Marszałek ogłasza konkurs „Młodzi Polacy w Europie”, którego celem jest pokazanie doświadczeń Polaków odnoszących sukcesy za granicą RP (ze szczególnym uwzględnieniem osób odnoszących sukcesy zawodowe w krajach Europy Zachodniej, np.: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, czy też osób zatrudnionych w strukturach unijnych), by wykazać wysoką wartość polskiej młodzieży na tle międzynarodowych rówieśników. Chcemy stworzyć jasne przesłanie do młodych Polaków wchodzących na rynek pracy: „Nie ustępujecie w niczym swoim rówieśnikom z UE”. Ponadto projekt ma być swoistą egzemplifikacją siły „polskiej młodzieży”, zdeterminowanej do odniesienia sukcesu poza granicami kraju przy wykorzystaniu wytrwałej pracy i umiejętności.

 

ADRESACI:
• osoby około 25–45 roku życia, mające interesujące doświadczenia zawodowe związane
z rozwojem karier na terenie krajów UE (największa fala wyjazdów m.in. po wejściu Polski do UE i otworzeniu rynków pracy),
• również osoby pochodzące z II i III pokolenia Polaków na emigracji (wnuki emigracji powojennej czy też z fali polityczno-ekonomicznej lat 70–80. XX wieku czujące emocjonalny związek z krajem swoich przodków).

Odniosłeś sukces? Powiodło Ci się? Pochwal się sobą, czyli tym, co najlepsze!

Dołącz do elitarnego grona autorów literackich. Zostań współautorem monografii!

Napisz o swojej pracy/karierze/doświadczeniach zawodowych w krajach UE. Podziel się swoją wiedzą/doświadczeniem i zostań współautorem opracowania. Czekamy na przemyślenia w postaci szkiców literackich lub esejów. Prosimy je kierować na adres:info@marszalek.com.pl

TERMIN składania prac: do 30 czerwca 2015 roku

OBJĘTOŚĆ: od 40 000 do 60 000 znaków (ok. 20–30 stron)

NAGRODA: Publikacja najlepszych tekstów w formie monografii oraz zrefundowanie tygodniowego pobytu w Polsce dla wybranych autorów.