POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Witamy na stronie internetowej Wydawnictwa Adam Marszałek. Znajdziecie tu Państwo wiele informacji dotyczących naszej działalności wydawniczej oraz książek, które redagujemy. Możecie również zakupić interesujące publikacje.

Zapraszamy!

Poniedziałek, 24 lipca 2017 @ 15:51 Redakcja

Podczas pobytu w Polsce wybitnego rosyjskiego pisarza i uczonego Michaiła Kurajewa prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek w trakcie pożegnalnego obiadu wręczył nominację na członka Rady Naukowej kwartalnika „Kultura i Edukacja”, który ukazuje się w polskiej, angielskiej i chińskiej wersji językowej.

Czwartek, 20 lipca 2017 @ 13:35 Redakcja

Bardzo interesujący przebieg miało spotkanie przewodniczącego Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Zhanga Dejianga z grupą polskich przyjaciół Chin, które odbyło się 14 lipca w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Uczestniczący w nim prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek podkreślił ogromną wagę polsko-chińskich kontaktów w dziedzinie kultury i nauki. Pogląd ten podzielił przewodniczący chińskiego parlamentu Zhang Dejiang, który wyraził zadowolenie z ciągle rosnącej liczby publikacji chińskich autorów w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: były premier Waldemar Pawlak, były wicepremier Janusz Piechociński oraz grupa byłych ambasadorów. [więcej]

Poniedziałek, 17 lipca 2017 @ 15:17 Redakcja

toruńskiej Galerii 44 odbyła się promocja znakomitej powieści Michaiła Kurajewa zatytułowanej „Sprawa Kukujewa”. O autorze i książce mówili Marek Wawrzkiewicz, prezes Związku Literatów Polskich, oraz znakomity tłumacz Jan Cichocki. Wieczór ubarwił występ znanego toruńskiego barda Jacka Beszczyńskiego. W spotkaniu uczestniczył prof. Igor Żukowski, dyrektor Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury. [więcej]

Piątek, 14 lipca 2017 @ 15:25 Redakcja

W ostatnim czasie nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazały się publikacje będące efektem współpracy z chińskimi wydawcami. Nowym partnerem naszej oficyny zostało pekińskie wydawnictwo Foreign Languages Press. Pierwszą książką ze wspólnie prowadzonej serii Literatura XXI wieku jest zbiór opowiadań „Wielka Maskarada”. Z kolei „Spojrzenie na chińską politykę reform i otwarcia na świat” to monografia naukowa, w której autor – prof. Zhang Baijia – stara się w zwięzły sposób przedstawić najważniejsze przyczyny i skutki chińskich reform i otwarcia państwa na świat. Ponadto z naszym stałym partnerem – China Renmin University Press – wydaliśmy dwie książki naukowe: „Internacjonalizacja juana” oraz „Pracownicy migracyjni w Chinach”. Zapraszamy do lektury.

Środa, 12 lipca 2017 @ 13:39 Redakcja

Dzisiaj z krótką wizytą w Toruniu będzie bawił wybitny rosyjski pisarz Michaił Kurajew. Powodem odwiedzin jest promocja jego książki „Sprawa Kukujewa”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek. Oprócz autora swój udział w spotkaniu zapowiedzieli dyrektor Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie profesor Igor Żukowski, sekretarz województwa kujawsko-pomorskiego Marek Smoczyk, prezes Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz i tłumacz książki Jan Cichocki. Promocja książki odbędzie się w Galerii 44, mieszczącej się w siedzibie Wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy!

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 z 156